poniedziałek, 13 października 2014

Kupujemy pędzle do makijażu ;)

Dziś post na trochę inny temat niż poprzednie ale także utrzymany w kobiecych klimatach ;)

Skąd pomysł na taki post? Otóż przez bardzo długi czas zbierałam się z zakupem pędzli do makijażu. Jeden porządny zestaw, a nie każdy pędzel z innej parafii :/

Zanim złożyłam zamówienie w wybranym sklepie obejrzałam niezliczoną ilość filmików na youtube, recenzji, makijaży gdzie pokazane były użyte pędzle, szukałam informacji na blogach itd :)
Chciałam stworzyć zestaw niezawodny, niezbyt duży ale taki dzięki któremu będę w stanie wykonać każdy makijaż. Wybór padł na chyba wszystkim znaną firmę HAKURO - czyli polską firmę oferującą pędzle w bardzo przystępnej cenie ale co najważniejsze w bardzo wysokiej j jakości. HAKURO swoje pędzle wykonuje z włosia naturalnego ( kucyk oraz koza) a także z włosia syntetycznego.

Pędzle te mają niezwykle pozytywną opinię w śród polskich wizażystek a także youtuberek zajmujących się makijażem profesjonalnie. Usłyszeć o nich można między innymi w filmikach KatOsu czy Maxineczki

Do stworzenia tej listy pomogły mi przede wszystkie te dwa filmiki.


Niezastąpiona Ciasteczko25


 
oraz moje niedawne odkrycie
nudziara pl
cz 1 
 
 cz 2
Dzięki tym dwóm Paniom powstał mój zestaw idealny który składa się z :

Hakuro - pędzel do cieni - H78

 
wykonany z naturalnego włosia pony (kucyk). Bardzo miękkie włosie ułożono w okrągłej skuwce. Pędzel ten potocznie zwany jest "kuleczkowym". Jak sama nazwa wskazuje kształt włosia został uformowany na kulkę, przycięty na odpowiedniej długości. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie umożliwi roztarcie cieni, jak i aplikację cieni w załamaniu czy też od zewnętrznej strony oka. Sprawdzi się również w precyzyjnym cieniowaniu i łączeniu cieni a także w celu uzyskania efektu 'smoky eye'.

 

Hakuro - pędzel do cieni - H77

 
wykonany został z wysokiej jakości naturalnego włosia kozy. Bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte i wycieniowane zostało na kształt tzw. puchacza. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie umożliwi roztarcie cieni, jak i aplikację cieni w załamaniu czy też od zewnętrznej strony oka. Sprawdzi się również w precyzyjnym cieniowaniu i łączeniu cieni. 

Hakuro - pędzel do cieni - H70


wykonany został z naturalnego włosia pony (kucyk). Bardzo miękkie włosie, ułożone w lekko spłaszczonej skuwce, przycięte i wycieniowane zostało na okrągło. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie i sprawnie umożliwi aplikację cieni na całej powiece oraz w rozświetlaniu wewnętrznego kącika oka. Sprawdzi się do nakładania zarówno cieni prasowanych, jak i sypkich.

 

Hakuro - pędzel do brwi - H85

 
wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego. Włosie elastyczne, odpowiednio giętkie, ułożone zostało po skosie w lekko spłaszczonej skuwce. Ze względu na swój kształt stanowi idealne narzędzie do podkreślania brwi. Pozwoli precyzyjnie zakreślić łuk brwiowy a nawet narysować kreskę cieniem bądź linerem w żelu. 

Hakuro - pędzel do cieni - H80

 
wykonany został z wysokiej jakości naturalnego włosia kozy. Bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte zostało na kształt małego "jajeczka"/kulki. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie umożliwi podkreślenie dolnej powieki, jak i aplikację cieni w załamaniu czy też od zewnętrznej strony oka. Sprawdzi się również w precyzyjnym rozcieraniu cieni (gdy szczególnie zależy nam na mniejszej ilości cieni) oraz w rozświetlaniu wewnętrznego kącika oka)

Hakuro - pędzel do konturowania/różu - H14

 
przeznaczony jest do konturowania oraz aplikacji pudru lub rozświetlacza. Kształt włosia to tzw. "jajeczko", wycieniowane na odpowiedniej długości. Pędzel H14 wykonany został z włosia syntetycznego, dwukolorowego (włosie w kolorze brunatno - popielatym), które osadzono w niklowanej, okrągłej skuwce. Włosie jest miękkie i gęste, nie pozostawia nieestetycznych smug.

 

Hakuro - pędzel syntetyczny do korektora - H61

 
przeznaczony do nakładania produktów płynnych oraz kremowych takich jak korektor lub cienie. Pędzel H61 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego o charakterystycznym pomarańczowym kolorze. Zaletą takiego włosia jest brak chłonności kosmetyków płynnych. Zostało ono osadzone w srebrnej, niklowanej skuwce, którą spłaszczono. Takie działanie zapobiega wypadaniu i odkształcaniu się włosia, które jest odpowiednio sprężyste i przycięte na okrągło. Pozwala to na precyzyjne nałożenie korektora na małych partiach twarzy, np. na skrzydełkach nosa, nie pozostawiając przy tym nieestetycznych smug

 

Hakuro - pędzel do podkładu - H54

 
wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, tricolorowego z dominującym kolorem kremowym. Gęste i bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte zostało na okrągło. Stanowi idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich produktów płynnych, kremowych - takich jak podkład, korektor, róż. Niezastąpiony jest również do nakładania produktów mineralnych, szczególnie jednak spełni oczekiwania wszystkich wymagających konsumentów poszukujących pędzla do codziennego rozprowadzania podkładu. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów podczas codziennego użytkowania, oraz dla wykorzystania jak najmniejszych ilości kosmetyków, zaleca się przed nabraniem produktu spryskać delikatnie pędzel wodą.

 

Hakuro - pędzel do różu/brązera - H24

wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, tricolorowego z dominującym kolorem kremowym. Bardzo miękkie włosie, ułożone w lekko spłaszczonej skuwce, przycięte zostało po skosie. Stanowi idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich pudrów brązujących (brązerów), róży, rozświetlaczy. Niezastąpiony jest również do nakładania produktów mineralnych. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się.  


Tak właśnie wygląda mój zestaw idealny :) Jedyny minus jeśli można to tak nazwać to fakt że firma HAKURO jest dostępna tylko w Polsce natomiast są sklepy które wysyłają paczki również za granicę a w moim przypadku do Wielkiej Brytanii.  Jako że z obsługi sklepu jestem naprawdę bardzo zadowolona a paczka doszła do mnie bardzo szybko w stanie nieskazitelnym uważam że warto wspomnieć w jakim sklepie robiłam te zakupy.  Także pędzle zakupiłam w sklepie 

Kupuj kosmetyki w sklepie Ladymakeup

Oczywiście moje zakupy nie były w żaden sposób sponsorowane, i za polecenia tego sklepu nie mam żadnych zysków mimo to uważam że naprawdę spisali się na medal.

Oto parę realnych zdjęć, jak wyglądała paczka no i oczywiście pędzle :)

zapakowane było naprawdę solidnie :)
każdy pędzel pakowany był próżniowo także widać było, że pędzle są nowiutkie :)Pędzle są już po testach jak i praniach także jestem bardzo zadowolona i zdecydowanie na tym zestawie nie zakończę swojej przygody z HAKURO :) 


Przypominam również, że blog ma swoją stronę na facebooku (KLIK). Serdecznie zapraszam