sobota, 20 września 2014

Grubsze i dłuższe rzęsy? - olejek rycynowy w roli głównejOlejek rycynowy to chyba jeden z najbardziej znanych olei. Choć zastosowań ma niezliczoną ilość to dziś skupimy się na jednym szczególnie ważnym dla Nas kobiet, a mianowicie olejek rycynowy i rzęsy.


zdj. ofemini,com
Zanim jednak przejdę do konkretów taka mała ciekawostka:


Olej rycynowy jest olejem tłoczonym z nasion rycyny. Jest to jedna z najbardziej trujących substancji pochodzenia roślinnego. Olej wyciska się na zimno i wygotowuje z wodą. Takie postępowanie pozwala na rozkład toksycznej toksoalbuminy, której obecność w nasionach sprawia, że ich zażycie może wywołać śmiertelne zatrucie.
Dlaczego olejek rycynowy ma takie zbawienne właściwości dla Naszych rzęs?


Olejek rycynowy jawi się jako specyfik o silnych właściwościach scalających i regenerujących włoski naszych rzęs. Jest to możliwe dzięki zawartości ważnego składnika jakim jest kwas tłuszczowy. To właśnie on wpływa na odbudowę struktury włosków rzęs. 


Jak stosować olejek rycynowy na rzęsy.


Otóż metoda jest bardzo prosta. 


Zwykłą szczoteczkę od tuszy do rzęs dokładnie myjemy po czym delikatnie nakładamy na nią olejek rycynowy. 

Jest on bardzo gęsty także należy zwrócić uwagę aby nie nałożyć go zbyt dużo gdyż bardzo mocno okleja rzęsy a jego dostanie się do oka może spowodować jego przekrwienie. Nakładamy go na rzęsy tak samo jakbyśmy nakładały tusz ( nie zapomnij przed nałożeniem olejku wykonać dokładnego demakijaży). Po nałożeniu możemy dokładnie rozprowadzić olejek palcami tak aby pokryte zostały wszystkie rzęsy i aby nie zostawić na nich kropel olejku. Ważne jest aby wmasować go też w linię rzęs dzięki temu możemy przyśpieszyć ich wzrost. Już po kilku tygodniach kuracji olejkiem rycynowym  kondycja rzęs znacznie się poprawi. Na czas stosowania tej kuracji warto by zrezygnować z tuszowania rzęs aby dać im się w pełni zregenerować, jednak zdaję sobie sprawę że nie jest to łatwe i sama również nie pokusiłam się o zrezygnowanie z tuszu.Oprócz tego, że olejek rycynowy wpływa na kondycję rzęs, stają się grubsze oraz dłuższe to wpływa również na ich kolor, przy systematycznym stosowaniu rzęsy nabiorą ciemniejszego koloru.

Olejek rycynowy można również stosować na brwi. Zaleca się to w szczególności osobom które walczą z odbudową brwi bo zbyt mocnym regulowaniu. 


Sama stosuje go stosunkowo krótko jednak po około miesiącu kuracji na pewno podzielę się informacjami o efektach. Opinie na innych blogach są bardzo pozytywne także jestem pełna nadziei :)


Stosujecie ten olejek  na rzęsy? a może macie inne sposoby na jej zastosowanie?

Piszcie i dzielcie się informacjami bo olejek rycynowy to naprawdę must have w świecie olejków :)