piątek, 7 października 2016

Szampony, które pielęgnują - Aubrey Organics

Przez długi czas uważałam, że zadaniem szamponów jest wyłącznie mycie i nie wiele mają one wspólnego z pielęgnacją. Nigdy też nie rozumiałam osób, które używają samych szamponów bez odżywek i masek. Wprawdzie patrząc na skład drogeryjnych szmaponów, jak i w sumie nawet tych profesjonalnych wciąż podtrzymuję swoje zdanie - zadaniem szmaponów jest mycie, a nie pielęgnacja i nie tyle jest to moje zdanie co wnioski wyciągnięte z analizy składów. Jednak czasem zdażają się wyjątki. Perełki, które składem tak zaskakują, że wprost ciężko uwierzyć, że jest to skład szamponu. Perełki, które są w stanie włosy także pielęgnować a nie tylko myć. Widząc te składy moja pierwsza myśl była w styli - to nie możliwe. Ciekawi ? Zapraszam na dalszy post.

Post ten nie bedzie recenzją konkretnego szamponu. Chciałam raczej zwrócić uwagę na pewną firmę, która w swojej ofercie ma produkty o niesamowitym składzie a niestety nie jest ona praktycznie w ogóle znana. Zapewne przez słabą reklamę zostaje wycofana z rynku brytyjskiego. Oczywiście wciąż będzie można kupić niektóre produkty w różnych sklepach online czy nawet zamawiać z USA, ale teraz nie o tym. Skupmy się na tym co te szmapony mają w sobie, że zasługują na taką uwagę.

Firma Aubery Organics w swojej ofercie posiada szampony bez SLS, SLES, syntetycznych barwników, sztucznych substancji zapachowych, soli, parabenów, szkodliwych konserwantów i wszystkiego tego czego w rozsądnej pielęgnacji unikamy. W zamian dostajemy składy z produktów naturalnych i organicznych. Dodatkowym atutej jest fakt, że składniki są vegańskie, nie testowćane na zwierzętach, wolne od glutenu i gmo. Czy Wy równiez macie wrażenie, że jest to wręcz nie realne? a jednak :)  Co więcej firma w swojej ofercie posiada kosmetyki do pielęgnacji całego ciała.

Dle aby nie pisać o suchych faktach sami zobaczcie jak wyglądają składy szmaponów tej firmy. Skupić chciałąm się w szczególności na szamponach ponieważ to z nimi jest główny problem. Większość znanych nam szmamponów ma składy mało ciekawe i zupełnie dalekie od zachwytu. 
Dla włosów suchych firma ma cztery propozycje. Jdną z nich jest szmapon z białą kamelią, która jest źródłem witaminy E, wygładza i nawilża. Dodatkowo w składzie znajdziemy olej arganowy, oliwę z oliwek oraz aloes. Zobaczcie cały skład ( po kliknięciu na dany składnik zostaniecie przekierowani na stroę z opisem)

* Organic
§ Made with organic soy; non-GMO
‡ Tested non-GMO
‡‡ Natural isolate blend sourced from essential oils

Nie ma się do czego przyczepić.Szampon dla włosów przetłuszczajacych się. W składzie znajdziemy zieloną herbatę extrakt z zeń szenia oraz olej ze słodkich migdałów. W połączeniu możemy oczekiwać odświeżenia, nawilżenia oraz tonizowania skóry głowy. Cały skład jak poprzednio również super. Ktoś mógłby zwrócić uwagę na alkohol denat., którego należy raczej unikać, jednak przy tym składzie plus faktem, że jest to szmapon myślę, że żadnej  krzywdy on nie wyrządzi. Dodatkowo pozyskany jest ze składników naturlanych. 


* Organic
‡ Tested non-GMO
‡‡ Natural isolate blend sourced from essential oils
§ Made with organic soy; non-GMO.
♦ Components of Natural Essential Oils
** CoQ10 Liposome
 Ester-C ® Topical

W ofercie są szmapony do każdego rodzaju włosów także tych, które wypadają. To właśnie dzięki tej firmie i wcierce z biotyną, o której posałam tutaj - klik wypadanie moich włosów zostało zmniejszone.

Tak jak wspomniałamna początku oficjalnie firma wchodzi z rybku brytyjskiego. Na ich oficjalnej stronie widać już ogromne braki w asortymencie, jednak wciąż są sklepu w których wiele produktów można kupić np w sklepie  the natural shop czy chociażby na ebay lub amazon. Tak jak też pisałam to nie jest recenzja produktów i opisu ich działania. Jakiś czas temu zamówiłam chyba 2 sztuki szamponów w wersji travel size i faktycznie włosy sa po nich inne niż po drogeryjnych szmaponach, ale do takich szmaponów trzeba się też przyzwyczaić. Z racji, że nie mają silnych detergentów do których jestesmy przyzwyczajeni początkowo może nam się wydawać, że włosy są słabo oczyszczone. Jednak z czasem ten efekt mija. Takie szmapony warto też zostawić na kilka chwil dłużej niż zazwyczaj aby dać czas naturlanym składnikom na działanie. Mam nadzieję, że mimo wycofania się z UK firma wciąz będzie dostępna, gdyż widzę w ich ofercie sporo ciekawych produktów nie tylko do włosów. Jakbym miała finansową możliwość, to pewnie kupiłabym kilka na zapas w razie gdyby nagle miały zniknąć :) 


Wybaczcie wszelkie literówki jeśli takie się pojawiły, jednak post pisany jest na szybko i na chwile obecną nie mam możliwości aby go dokłądnie sparwdzić a chciałam juz dziś podzileić się z Wami tą informacją. Mam nadzieję, że wpis choć krótki to rzeczowy i przydatny :) Zostawiam Wam też link do oficjalnej strony w USA -  aubrey organics  oraz sklep w UK -  natural is better.

i jeszcze fajna rozpiska jaki szmapon na jaki problem :)