piątek, 19 sierpnia 2016

Jak uniknąć podrażnień podczas depilacji

Ostatnio kompletnie nie mam weny do pisania :( Zamiast posta wolę napisać szybką notatkę na Facebooku, jednak pora to zmienić. Dziś temat dla tych z Was, które cierpią katusze podczas depilacji.


Jednak nie uciekajcie, bo choć o depilacji mowa, to zainteresuje Was z pewnością to, jak poradzić sobie z podrażnieniem skóry, która najczęściej występuje po użyciu maszynki. Sama przez wiele lat borykałam się z tym problemem, jednak znalazłam skuteczne sposoby aby zminimalizować podrażnienia do minimum. Jeśli chcecie poznać te sposoby to zapraszam do dalszego czytania.
Krok po kroku opisze Wam moje sposoby na uniknięcie problemów po depilacji. Oczywiście wiele osób nie musi robić nic, może używać najzwyklejszej maszynki i podrażnienia nie wystąpią.1. Peeling

Nie wykonuję depilacji bez uprzedniego wykonania peelingu. Nie ważne czy będzie to peeling wykonany za pomocą produktów kosmetycznych czy np rękawicy. Nie tylko złuszczamy martwy naskórek ale też zapobiegamy wrastaniu włosków. Zauważyłam, że peeling przed depilacją powoduje, że sama depilacja jest dokładniejsza a skóra dłużej gładka.
Do tego używam soli do ciała lub rękawicy peelingującej. Oczywiście peelingu solnego nie wykonujemy mając jakiekolwiek uszkodzenia skóry.

2. Maszynka

Nie firma a ilość pstrzy ma znaczenie. Możemy spotkać maszynki z

jednym ostrzem - są one niestety mało precyzyjne i mogą spowodować podrażnienie

z dwoma lub trzema ostrzami - te są chyba najbardziej popularne. Będą one dobre dla osób, których skóra jest normalna i niezbyt skłonna do podrażnienia.

z czterema i pięcioma ostrzami - maszynki przeznaczone dla skóry delikatnej i skłonnej do podrażnień

Z doświadczenia  wiem, że jest różnica przy używaniu maszynek z większą ilością ostrzy


3 . Dezynfekcja

Idealnie byłoby spryskać maszynkę środkiem do dezynfekcji narzędzi. Jednak aby pójść na skróty można sięgnąć po wodę utlenioną, octenisept lub inny środek bakteriobójczy. Nie tylko należy zdezynfekować maszynkę przed każdym goleniem ale także ta nową wyjęta z opakowania.
Ważne jest też aby nie przechowywać maszynki w zamkniętym pojemniku i nie trzymać jej w miejscach wilgotnych ( nasz naskórek + wilgoć jest idealna pożywką dla bakterii)


4. Odpowiedni poślizg

Do wyboru mamy szereg produktów. Pianki go golenia, żele, możemy używać oliwki a nawet odżywki do włosów.  Możemy także użyć mydła antybakteryjnego co będzie dodatkowym plusem.  Ja używam czarnej marokańskiej glinki myjącej. Taki produkt "wszystko w jednym". Używam jej zarówno do mycia ciała jak i zamiast pianki podczas depilacji.

5.  Kierunek golenia i końcowe odkażanie skóry

Najlepsze efekty osiągniemy goląc pod włos. Jeśli jednak nasza skóra jest bardzo wrażliwa należy zmienić kierunek i golić w tym, w którym rosną włoski. Na koniec odkażamy skórę. Dzięki temu ryzyko wystąpienia stanów zapalnych znacznie się zmniejszy.  Moim hitem jeśli chodzi o końcową dezynfekcję jak i zminimalizowanie możliwości wrastających włosków tej Tend Skin. Jest to płyn wielozadaniowy o bardzo prostym składzie. Po jego użyciu możemy liczyć na

złagodzenie podrażnień oraz likwidację podrażnienia różnego pochodzenia,
usunięcie obrzęków i zaczerwienień
zmniejszenie potliwości
zminimalizowanie efektu wrastających włosków

Możemy go użyć po każdym rodzaju depilacji. Cena w UK to około 8funtów na 118ml. Niestety cena w Polsce to prawie 100zł.  Wydajność jednak jest ogromna bo płynu wystarczy na długie miesiące. Swoja butelkę 118ml kupiłam w połowie stycznia i do tej pory zużyłam połowę. Wyszłoby pewnie mniejsze zużycie gdybym nie przesadzała, wystarczy naprawdę odrobina.

Jeśli Wasza skóra jest mimo wszystko podrażniona to ulgę przyniesie Avene Cicalfate antybakteryjny Krem regenerujący. Szybko i skutecznie regeneruję podrażnienia.


Mam nadzieję, że komuś ten post pomoże. Mi stosowanie tych kroków przynosi ulgę podczas depilacji i naprawdę nie jest tego tak dużo jak może się wydawać.  Jeśli macie inne sposoby na podrażnienia to podzielcie się nimi w komentarzu.