piątek, 5 maja 2017

Szampony po keratynowym prostowaniu dostępne w UK

Temat wydawałby się banalnie prosty. Idziemy do sklepu czytamy skład szamponu i wybieramy to co nam potrzebne. Problem pojawia się wtedy kiedy nie tylko nie mamy pojęcia o składach, ale też wtedy kiedy okazuje się, że musimy wybrać coś, co nie zawiera najbardziej popularnych składników czyli soli i silnych detergentów. Dzisiejszy post zainteresuje zarówno panie, które lubią czytać składy
jak i te, które wolą mieć listę z gotowymi nazwami szamponów.
Detergenty w szamponach w ogólnym uproszczeniu mają za zadanie oczyszczać skórę głowy oraz włosy. Możemy podzielić je na słabsze jak i mocniejsze i to tych mocnych musimy unikać jeśli chcemy zachować efekt keratynowego prostowania na dłużej.
Dlaczego w ogóle należy unikać silnych składników oczyszczających? Dlatego, że czym mocniejszy składnik tym bardziej rozchyla on łuskę włosa powodując wypłukiwanie się keratyny.

Do grupy detergentów silnych zaliczmy
  • Sodium lauryl sulfate - SLS
  • Sodium laureth sulfate _SLES
  • Sodium myreth sulfate
  • Sodium pareth sulfate
  • Sodium coco sulfate 
  • Sodium coceth sulfate

Najbardziej popularne i najczęściej stosowane są oczywiście znany wszystkim SLS i nieco słabszy SLES.
O detergentach łagodnych pisać nie będę, bo ta lista byłaby bardzo długa a post w sumie jest o tym czego unikać a nie jak dzielimy detergenty :)

Drugim składnikiem, którego należy unikać jest  Sodium Chloride, czyli wszystkim nam znana sól kuchenna czy to drogowa, bez znaczenia. Po co dodawać sól do szamponu a także odżywek? Bo to najtańszy zagęstnik na świecie. 

Wybór nie jest prosty bo jak nie SLS to sole czyhają na nas w szamponach i nigdy nie sugerujcie się tym, że szampon jest dla dzieci bo to największy błąd. Szampony drogeryjne dla dzieci potrafią mieć taki skład, że co najwyżej można nimi podłogę umyć.

Przechodząc do rzeczy poniżej znajduje się lista szamponów bez soli i silnych detergentów. Są to produkty dostępne w sklepach stacjonarnych jak i online. Na pewno można do listy dołączyć szampony znane w Polsce i dostępne w drogeriach online w UK natomiast bardziej chciałam skupić się na tych produktach, których nazw próżno szukać na polskich blogach.
Zanim jednak kupicie któryś z tych produktów zerknijcie proszę na skład bo jednak czasem można coś przeoczyć a i producenci lubią zmieniać formułę. Oczywiście podane sklepy są tylko przykładowe i polecam sprawdzać w różnych ze względu na cenę

Dr Organic - Holland and Barrett.

Faith in Nature - Holland and barrett, TK Maxx, sklepy z kosmetykami naturalnymi - tutaj zerknijcie na skład bo niektóre mają sól ale bardzo daleko w składzie

Andalou - Holland and Barrett

Avalon Organics - Holland and Barrett ( wszystkie które widziałam są odpowiednie)

Jason  Gluten Free Daily Shampoo / Long & Strong Jojoba /

LaCoupe Orgnx Brazilian Keratin Complex - Holland and Barrett

Lacoupe Orgnx Shampoo De Frizz - Holland and Barrett

Yes To Cucumber Shampoo - Holland and Barrett / Boots

Sukin Protein Shampoo/ Moisture Restoring / - Bolland and Barrett / TK Maxx

Giovanni smooth as silk deep moisture - TK Maxx

Giovanni  2chic brazilian keratin&argan oil -TK Maxx

Shea Moisture Raw Shea Shampoo - Superdrug

Aubrey Organics - sklepy online

OGX Renewing Moroccan Argan Oil - Boots

Green People Daily Aloe - online


To oczywiście kropla w morzu dostępnych szamponów. Starałam się wybrać te, które są łatwo dostępne i mają przystępną cenę. Jeśli coś wpadnie mi w rękę to będę aktualizować listę.
Do tej listy oczywiście możnaby dodać szmapony, które sa dostępne w polskich sklepach online, jednak zależało mi na nie powielaniu listy polskich kosmetyków z innych blogów. Mam nadzieję, że moja list abędzoie dla Was przydatna.