czwartek, 8 czerwca 2017

The Ordinary - zwykła niezwykłość nietypowej firmy

Jeśli oglądacie YouTube, a w szczególności  kanały anglojęzyczne, to pewnie zauważyliście, że pewna marka wręcz opanowała świat. The Ordinary, bo o niej jest mowa pojawiła się z nikąd, jak grom z jasnego nieba. Wychwalana przez wszystkich od wizażystów, youtuberów po zwykłe kosmetykoholiczki. Jeszcze do niedawna kompletnie nie znana, a dziś jej fala zalała świat video i blogosfey. Chcecie wiedzieć skąd ten zachwyt? Czytajcie dalej...

O ile się nie mylę The Ordinary pojawiło się na rynku w drugiej połowie zeszłego roku i już po kilku miesiącach za sprawą youtube kosmetyki te stały się przedmiotem porządania wielu osób. Osobiście pierwszy raz wzmianki o niej zauwazyłam w okolicach wiosny, jednak nie wiedząc czemu nie zagłębiałam się zbytnio w ten temat. Hmm a może to dlatego, że moje oczy były zamkniete na inne kosmetyki niż naturalne? Zdecydowanie ! Ale do rzeczy.

The Ordinary to siostrzana marka DECIEM. Razem z markami Hylamide oraz NIOD tworzą firmę, której kosmetyki dzięki zaawansowanej technoligii mają tworzyć linię produktów na konkretne problemy skórne.  Marka stawia na uczciwość w przekazywaniu informacji. Nie rzuca hasłami jakie sa nam znane z telewizyjnych reklam. Nie oferuje nam cudownego kremu nawilżającego, który rozjaśnia, spłyca zmarszczki i szkoda tylko, że jeszcze nie sprząta za nas. No bo przyznajcie sami, czy nie tak wyglądają popularne reklamy kosmetyków ?

Bardzo ciekawe zdanie znalazłam na stronie firmy.

 Typowe technologie określane są jako przełomowe, a niewrażliwe strategie cenowe mylą klientów, ukrywając technologie produktów przedstawiane jako zaawansowane. Celem The Ordinary jest komunikowanie się z uczciwością i wprowadzaniem na rynek skutecznych, bardziej znanych technologii po uczciwych cenach . The Ordinary szczyci się uczciwością, walczy ze stagnacją innowacji w przemyśle i pośrednio świętuje głębie innowacji, które wprowadzają do tej kategorii nasze marki, Hylamide i NIOD.

Krótko mówiąc ma być tanio i uczciwie.  No bo czego spodziewać się po The Ordinary co oznacza po prostu zwykły ?

Kliniczna skuteczność, prostota i minimalizm. Tymi słowami można określić produkty tej firmy. Wszystko - od reklamy, po skład i opakowanie sprowadza się do absolutnego minimum.

Wszystkie marki DECIEM także The Ordinary stawiają na prostotę. Opakowania niczym z aptecznych półek zachęcają swoją prostotą.  Ptodukty umieszczone w prostych srebrnych tubkach lub buteleczkach z pipetką, do tego prosta biała etykieta wzbudzają w nas nie tylko zaufanie jednak także poczucie, że płacimy za produkt, a nie opakowanie. W składach nie znajdziemy także wymyślnych komponentów tak jak np w produktach koreańskich. The Ordinary bazuje na dobrze znanych nam składnikach takich jakkwas hialutonowy, witamina C, retinol, peptydy itp.  To wszystko sprowadza się do ceny produktu, który w UK kosztuje w przedzale 4,9-14,9f , przy czym więszośc produktów mieści sie w cenie 6f. Dodatkowo co na pewno jest plusem produkty The Ordinary w większości pozbawione są zapachu.


W jednym z wywiadów na pytanie dlaczgo te produkty są tak tanie odpowiedz firmy była prosta
 - Nic w świecie witamin może nie kosztować 300 dolarów za puszkę tabletek z witaminą A. Przykładowo bardzo wysokiej jakości Niacinamide kosztuje poniżej 10 dolarów za kg, więc koszt wszystkich materiałów w Niacinamide 10% + 1% cynku wynosi poniżej 1 USD (0,5 EUR). (tłumaczenie własne)Czym jest uczciwość tej firmy w mojej ocenie? Ta firma nie daje obietnic. Swoje produkty kieruje do osób świadomych swojej pielęgnacji, bo jak przeciętna pani robiąca zakupy w Rossman ma rozszyfrować takie nazwy jak Buffet cszyli Multi-Technology Peptide Serum, Niacinamide 10% + Zinc 1% czy Caffeine Solution 5% + EGCG, skoro większośc producentów oferuje Krem pod oczy i na powieki rozjaśniający cienie już w 2 tygodnie, bądź krem dla cery trądzikowej itp gdzie zakup wręcz nie wymaga od nas myślenia , a już nie mówiąc o analizie składu?  I później idzie taka Pani Kowalska do domu i okazuje się, że krem nawilżający nie pomaga, krem na trądzik podrażnia a cienie jak były tak są. Upsss trzeba było skonfrontować obietnice ze składem. The Ordinary wymaga od nas znajomość składników aktywnych swoich prosuktów, bo inaczej skąd mamy wiedzieć, że  Niacinamide 10% + Zinc 1% będzie pomocny przy leczeniu trądziku i złagodzi podrażniona cerę? W żadnym z opisów nie znajdziemy informacji o cudownym działaniu w krótkim czasie. Jedyne co znajdziemy to opis składników aktywnych danego produktu. Mnie osobiście to zachwyca - kosmetyki dla świadomych klientów.

Osoby zamknięte na kosmetyki inne niż naturalne, raczej nie będą zwolennikami tej firmy. Firma choć oferuje nam produkty o prostych i nie szodliwych składach nie zalicza się do firm naturalnych. Jednak czy to źle? W żadnym przypadku. To, że coś nie jest naturalne, nie oznacza, że jest złe.
 Co więcej niejednokrotnie składniki naturalne również mogą nam szkodzić. W tym miejscu warto wspomnnieć o świadomnym wyborze - zajrzyj do składu, przeanalizuj go, a przekonasz się czy to jest produkt warty Twojej uwagi. 

Wszystkie produkty DECIEM  nie zawierają parabenów, siarczanów, olejów mineralnych, metylochloroizotiazolinonu, metyloizotiazolinonu, olejów zwierzęcych, chlorku benzalkoniowego, barwników smołowych z węgla kamiennego, formaldehydu, rtęci, oksybenzonu. Jeśli mamy pytania dotyczące jakiegokolwiek składnika możemyt skontaktować sięz firmą a ich laboratorium dostarczy nam odpowiedzi.

DECIEM  nie testuje zwierząt i nie płaci innym firmom, aby to zrobili. Z tego powodu żadna z marek nie jest sprzedawana w Chinach.
Na stronie producenta jak i dystrybutorów* możemy znaleźć także pomocną tabelę, w której podane są informacje o formie produktu, o tym kiedy należy go stosować oraz które produkty kolidują ze sobą.

 
ProduktFormułaKiedy stosujemyKonfliktPora aplikacji
100% Cold-Pressed Virgin Marula OilOlejekPo produktach na bazie wody-Przez cały dzień
100% Organic Cold-Pressed Moroccan Argan OilOlejekPo produktach na bazie wody-Przez cały dzień
100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed OilOlejekPo produktach na bazie wody-Przez cały dzień
100% Plant-Derived SqualaneOlejekPo produktach na bazie wody-Przez cały dzień
Advanced Retinoid 2%EmulsjaPrzed olejkami / kremami-Tylko wieczorem
AHA 30% + BHA 2% Peeling SolutionPeeling na bazie wodyPo demakijażuprzed serum-Najlepiej wieczorem
Alpha Arbutin 2% + HASerum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Alpha Lipoic Acid Solution 5%Bezwodny roztwórPo produktach na bazie wody-2-3 razy w tygodniu, wieczorem
Argireline Solution 10%Serum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Ascorbyl Glucoside Solution 12%Serum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Ascorbyl Tetraisopalmitate Solution 20% in Vitamin FSerum olejowePo produktach na bazie wody-Rano i / lub wieczorem
Azelaic Acid Suspension 10%ZawiesinaPo produktach na bazie wody-Najlepiej wieczorem
BuffetSerum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Caffeine Gel 5% + EGCGSerum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Glycolic Acid 7% Toning SolutionPeeling na bazie wodyPo demakijażu, przed serum-Najlepiej wieczorem
High-Adherence Silicone PrimerEmulsjaPrzed makijażem-Przez cały dzień
High-Spreadability Fluid PrimerBezwodny roztwórPrzed makijażem-Przez cały dzień
Hyaluronic Acid 2% + B5Serum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Lactic Acid 10% + HA 2%Peeling na bazie wodyPrzed olejkami / kremami-Najlepiej wieczorem
Lactic Acid 5% + HA 2%Peeling na bazie wodyPrzed olejkami / kremami-Najlepiej wieczorem
Magnesium Ascorbyl Phosphate Solution 10%EmulsjaPo produktach na bazie wody-Rano i wieczorem
Matrixyl 10% + HASerum wodnePrzed olejkami / kremami-Rano i wieczorem
Natural Moisturizing Factors + HAEmulsjaPrzed bazą pod makijaż-Rano i wieczorem
Niacinamide 10% + Zinc 1%Serum wodnePrzed olejkami / kremamiWitamina CRano i / lub wieczorem
Retinol 1%EmulsjaPrzed olejkami / kremami-Tylko wieczorem
Salicylic Acid 2% SolutionPeeling na bazie wodyPo demakijażuprzed serum-Rano i wieczorem
Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2%ZawiesinaPo produktach na bazie wodyNiacinamideNajlepiej wieczorem


Przykładowe schematy zabiegowe: 

1. Ogólne oznaki starzenia: 

2. Przebarwienia: 

3. Skóry suche:  

Środki ostrożności

W przypadku niektórych produktów The Ordinary należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania. 

1. Ochrona przeciwsłoneczna:

 • Advanced Retinoid 2%
 • AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
 • Alpha Arbutin 2% + HA
 • Alpha Lipoic Acid 5% i Alpha Lipoic Acid 10%
 • Argireline Solution 10%
 • Azelaic Acid Suspension 10%
 • Glycolic Acid 7% Toning Solution
 • Lactic Acid 10% + HA 2% i Lactic Acid 5% + HA 2%
 • Retinol 1%
 • Salicylic Acid 2% Solution

2. Nie używać w trakcie ciąży i karmienia: 

 • Advanced Retinoid 2%
 • AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
 • Alpha Arbutin 2% + HA
 • Alpha Lipoic Acid 5% i Alpha Lipoic Acid 10%
 • Argireline Solution 10%
 • Azelaic Acid Suspension 10%
 • Glycolic Acid 7% Toning Solution
 • Lactic Acid 10% + HA 2% i Lactic Acid 5% + HA 2%
 • Retinol 1%
 • Salicylic Acid 2% Solution


3. Możliwe wystąpienie podrażnień:

 • Azelaic Acid Suspension 10%
 • Salicylic Acid 2% Solution
 • Retinol 1%
 • AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
 • Glycolic Acid 7% Toning Solution
 • Lactic Acid 10% + HA 2% i Lactic Acid 5% + HA 2%

Muszę przyznać, że pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne. Wprawdzie na zamówienie czasem trzeba troszke poczekać, to jednak warto i jest to dowód na to, że The Ordinary jest firmą bardzo rozchwytywaną.  Napiszcie co Wy o niej myślicie. Może już testowaliście kosmetyki tej firmy i podzielicie się opinią, a jeśli nie to dajcie znać co myślicie o The Ordinary na podstawie mojego opisu tej firmy.